Iskolakóstolgató 2020/2021-es tanév

Novembertől nagy szeretettel várunk mindenkit iskola előkészítő foglalkozásainkon. A foglalkozások 17.00 órakor kezdődnek, és 18.00 óráig tartanak. Minden hónapban várjuk az érdeklődő szülőket, gyerekeket. A foglalkozásokhoz bármikor lehet csatlakozni. A gyerekek kis "tájékoztató" lapot fognak kapni. Minden sikeres feladat elvégzése után egy-egy "tégla" beszínezésével hódítják meg Móra Várát.

Előadás

Ma (2019. december 16.) iskolaérettségi előadó is érkezik hozzánk! Várjuk Önöket!

A dec. 16-i foglalkozásokon a gyerekek egy picit belekóstolhatnak az angol rejtelmeibe Csontos Erzsi nénivel.

A szülőket szeretettel várjuk egy interaktív előadásra az iskolaérettségről. Forgács Tiborné Zsókával a téma szakértőjével.

A vár bevételének hősei

Az alkalmak

Várhódítás, avagy az iskola előkészítő időpontjai:

2019. november 18. 17:00 Mondókákkal,játszva

1. foglalkozás: Olvasás előkészítése - szó- és mozgásmemória, mondókák, beszédritmus, artikulációs és szóismétlő feladatok, különbözőségek - azonosságok

2019. december 16. 17:00 Számolva

2. foglalkozás: Matematika előkészítése - testséma, iránygyakorlatok, szerialitás, relációk, számlálás, számfogalom

2020. január 20. 17:00 Mozgással ,mondókával

3. foglalkozás: Írás- olvasás előkészítése - szó- és mozgásmemória, mondókák, beszédritmus, artikulációs és szóismétlő feladatok, különbözőségek - azonosságok, forma és íráselem átírások, másolások

2020. február 17. 17:00 Barkácsolva ,mozogva

4. foglalkozás: Forgószínpad - Mozgásos feladatok

Feladatlap

Alkotás (kézműves)

2020. március 23. nyílt órák leendő elsősök szüleinek

Ekkor a szülők egy kis betekintést nyerhetnek az iskola mindennapi életébe, az itt folyó munkába. Óra részleteket láthatnak majd, leendő elsős tanítóink és nyelvtanáraink közreműködésével.

(A pontos információkat közzétesszük majd.)